Ekonomický pop

A líbí se ti tam?

Svatba letos nebyla jediným velkým krokem, který jsem udělala. Kromě toho jsem (přesně) po pěti letech změnila práci.

Hodně lidí se od té doby ptá, jaké to je a zda nelituji. Ne, nelituji.

Jsem ráda, že dělám v malé 15034763_614205275432805_8893625746610716672_nfirmě, kde zná každý každého. Včetně šéfa, který se průběžně (zhruba každý týden) zajímá o to, co dělám, a dává mi věcnou slovní vazbu.

Jsem ráda, že dělám v moravské firmě, kde lidi rádi zpívají.

Mám kolegy, kteří mají obrovské znalosti. Řada z nich dělá věci, které nikdo jiný v ČR neumí. Přesto jsou neuvěřitelně skromní a přátelští.

Příklad. Byla jsem za ten půlrok pětkrát služebně ve Zlíně, vždy na 1 až 3 dny. Už napodruhé se všichni, s nimiž jsem mluvila, zajímali, jak jde příprava svatby, jakou jsem měla cestu, co ubytování, co jsem dělala večer po práci… Dva dny před příjezdem email od kolegyně, co mi může objednat k obědu. Mám vážně ráda tu srdečnost. Když vám šéf zatelefonuje do Prahy, aby vám osobně popřál pěkné Vánoce. Když kolegy zajímá, jak jste zvládli své první vystoupení na konferenci.

Když je třeba něco udělat, sedíme tu samozřejmě do sedmi, osmi večer nebo dokončujeme věci doma a o víkendu. Když ale vše stíháme, není problém odcházet ve čtyři s čistou hlavou a mít celkově nějakou work-life balance.

Psaní mi nechybí. Protože pořád píšu. Odborné články pro firmu, rychlé aktuality na náš web a ve volném čase analýzy pro Finmag. Navíc píšu už jen o tom, co mě zajímá, mám na to čas a nikdo mě netlačí, abych vydala článek „hned teď“. Držím si tak i kontakty v oboru. Zároveň dělám hromadu nových věcí, které mě baví. Odborné analýzy. Korektury textů. Řízení projektu. Online marketing.

Chyběli mi a chybí kolegové z ekonomické redakce. Ale chodíme občas na společné obědy a jsme dál v kontaktu pracovně. Naopak mi nechybí no name management, pro který jste součástí „workflow“ a který vás zná jen podle „skóre“ vašich článků.

Za uplynulé dva roky jsem, pro orientaci, odmítla dohromady asi deset jiných možností pracovat v médiích, marketingu, recruitmentu, financích či poradenství.

Samotné rozhodování, zda ud13573463_1652192771767523_1924019316_nělat tuto změnu, mi trvalo déle než měsíc. Obnášelo řadu hovorů s oběma stranami, dělala jsem si SWOT analýzu…

A co mě přesvědčilo? Že šlo o práci v oboru, který mě v rámci ekonomiky zajímá nejvíc, o nabídku firmy, kam jsem už dříve chtěla sama a která mi „vymyslela“ pozici na míru. Všechno to další jsou už příjemná překvapení navíc, díky kterým mám radost průběžně.

Jo, a taky mám krásný výhled ze zasedačky :-)

1 komentář: „A líbí se ti tam?“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s