Everyday life

Vážně to byl jenom jeden rok?

JpegA když už jsme u toho novoročního hodnocení. Každý rok si přehrávám v hlavě, co se dělo. Protože jsem celkově aktivní, hodně cestuji a společensky žiji, tak je pokaždé čím se probírat.

Letošek byl ale skutečně výživný, výjimečný, nabitý a pro mě v mnohém přelomový. Pár věcí, které jsem měla v plánu, nevyšly (zatím), mnohem víc se jich ale vydařilo. Často lépe, než jsem si představovala, že je vůbec možné.

Událost číslo jedna asi nepřekvapí. Vdala jsem se. Jak jsem psala v jednom ze svých prvních příspěvků, nešlo o jeden skvělý letní večírek, ale o několikaměsíční cestu plnou příprav a zážitků. O své zkušenosti ze svatby se postupně dělím i s vámi. A zdaleka nejsou všechny. Už mám v hlavě článek o tom, jak jsme sháněli prsteny, o tom, jak se povedla květinově-ostružinová výzdoba, o hektickém předsvatebním dni, o tom, co to obnáší být vdaná… Jen mít čas to sepsat :-)

Druhým největším krokem byla změna práce. V Aktuálně.cz jsem předtím působila rovných pět let, bylo to moje první opravdové zaměstnání, místo, kde jsem poznala desítky nebo spíš stovky zajímavých lidí a úžasně inspirativní kolegy. Zajímavá, pestrá práce, kde jsem se hodně naučila. Jak jsem ale psala nedávno, změna za to stála.

S počátkem rokem 2016 můj život obohatila i další radost, a to rovnátka. Život s nimi nebyl úplně jednoduchý, zvláště na začátku. Byla to ale věc, ke které jsem se odhodlávala asi osm let. Kterou jsem chtěla, ale z které jsem se do té doby vždy nějakým způsobem vnitřně vykecala.

Splnila jsem si i další sen. V červnu jsme se s Davidem, Mírou, Viktorem a Vilémem vypravili na týden na Ukrajinu a navštívili okolí Černobylu, Pripjať, Dugu a další místa v zóně. Další věc, u které si nejsem jistá, že bych se k ní odhodlala ještě někdy jindy než teď. Zážitek to byl silný a nezapomenutelný.

dscn4396

Vydařily se i ostatní výlety. V březnu jsem strávila deset dní v anglickém přímořském městečku Great Yarmouth na mezinárodním kurzu. Potkala jsem tu lidi, s nimiž jsem v kontaktu dodnes, zdokonalila se v práci s mládeží, poprvé navštívila Cambridge a Londýn, viděla na vlastní oči v moři tuleně a zamilovala si ukulele, na které se od té doby učím hrát.

dscn4839Po svatbě jsme s novomanželem strávili úžasně pohodový týden cestováním po Portugalsku. Po pěti a půl letech jsem viděla jednu z mých nejlepších erasmáckých kamarádek, vypila jsem dohromady asi deset litrů portského, zamilovala si fado a vůbec si po předchozím hektickém létu odpočala.

V říjnu jsme pak déle než týden s mužem a tchánem cestovali po Německu a Holandsku, ochutnávali kebaby, lezli na vysokou věž a kochali se průmyslovým okolím Düsseldorfu, koštovali speciality z volských oháněk, procházeli se po malebném městečku Linn a uskakovali před cyklisty a navzdory zimě to bylo moc fajn.

Kromě toho pár výletů po Česku. Bezděz, výprava na nedostavěnou Hitlerovu dálnici, podzimní procházka v Brdech, listí zasněžené Krušnohory, dědečkovy osmdesátiny v Kyjově, tradiční ideová víkendovka na Vysočině, medvědi v Berouně, Lucinky svatba, hon za pokladem v okolí Trojáku, několik služebních cest do Zlína, které většinou pokračovaly dále na Moravu, a ještě zbývá Český ráj.

dscn6447-1

Setkání s lidmi, které mám ráda. Akce zakončené zpěvem „Za tú horú, za vysokú.“ Hromada upečených bábovek. Pár kvalitních filmů, několik stovek nových německých slovíček, mé první vystoupení na odborné konferenci a druhé vystoupení v rádiu, spousta zajímavých rozhovorů, ze kterých vznikly skvělé články, večery na náplavce, vstávání ve čtyři ráno kvůli přenosu Brexitu, poprvé pokus o golf, objevení pár nových míst, kde v Praze skvěle vaří, nadaní nováčci v Listu, jejichž články je radost editovat, našich prvních 20 litrů domácího cideru, naše první auto.

I kdyby se toho stala jen polovina, tak to byl nezapomenutelný rok s nezapomenutelnými lidmi! Takže moc díky všem, kteří u toho byli, a těším se na další zážitky, spolupráci, dobrodružství a dlouhé rozpravy nad vínem :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s