Ekonomický pop

Čas pracovat a čas nevylézat

dscn5119Nemusím home-office chtít. Když mě home-office chce, najde si mě sama.

Za svoji novinářskou kariéru jsem se práci z domova věnovala v článcích nespočetněkrát. Zda ji regulovat a jak. Zda před ní zaměstnance chránit, nebo se ji snažit ještě více prosazovat. Zda je to dar, či prokletí. Názory psychologů, odborářů, zaměstnavatelů a pracovních portálů.

Osobně se nyní bez práce z domova v 95 procentech případů úplně obejdu. V těch zbylých pěti jsem za ni ale vážně ráda. Samozřejmě si umím představit situaci, kdy by ten poměr byl opačný, že.

Momentálně však jezdím do kanceláře denně, i když bych nejspíš nemusela.

Jsou dny, kdy tam sedím úplně sama, jinak jsme tam ve dvou, nejvýše ve třech. Většinu firmy mám na opačném konci republiky, takže by vlastně bylo jedno, zda plním své úkoly, telefonuji a píšu maily z Prahy 1 nebo Prahy 5.

Ty kolegy, kteří jsou v Praze a v kanclu, ale vždy ráda vidím, přijde mi lepší probírat věci osobně, dělit se s někým o věci, které mě pobaví nebo s nimiž si zrovna nevím rady.

A je to pro mě teď prostě denní rituál. Jsem v práci = hezky se obleču, sedím v pracovním prostředí, u pracovního stolu. Jsem doma = nepracuji, mám prostor na rodinu a své koníčky a hlavně, čistou hlavu. Mám ráda rozdělený den na práci a nepráci, a to nejen časově, ale i prostorově.

dscn4817

Výjimkou je, když jsem nemocná a nemám energii nikam cestovat, ale zároveň mi nevadí sedět u počítače, psát a přemýšlet. Pak jsem vždy vděčná za to, že nemusím opouštět byt, mohu si vytopit pokoj na saunovou teplotu a nemám strach, že svým kýcháním někoho nakazím. A jako bonus získám o hodinu déle na spánek, protože čas, kdy bych ze sebe jinak dělala člověka a sledovala Prahu z okénka tramvaje, se také počítá, že.

A to je jen jeden z důvodů, proč budu tuto možnost vždy hájit. I když ji momentálně – až na asi deset dní v roce – dobrovolně nevyužívám.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s