Cestování

Necestovní horečka

batohNevím, jak to máte vy, ale snad pokaždé mám úplně těsně před odjezdem na dovolenou chuť lehnout, tak den v kuse spát, pak si brnkat, usrkávat víno, číst se a po celou tu dobu zůstat v posteli.

Stává se to i u cest, na které se měsíce dopředu těším, u kterých jsem strávila spoustu času zařizováním, aby to celé vůbec vyšlo. Taková všeobecná lenora :-)

S nejvyšší pravděpodobností je to tím shonem před tím. Týden a víc volna v práci samozřejmě znamená dohnat všechny možné resty, stihnout úkoly, které bych dělala v době volna, připravit věci na dobu své nepřítomnosti.

A taky snad pokaždé je třeba dokoupit nějaké nezbytnosti, tentokrát třeba vínové botasky :-) Sehnat mapu, léky do letadla, pokoupit všechny místní jízdenky, zjistit si, kde sídlí vlastně moje Airbnb rodina, vyměnit peníze, stáhnout offline mapy, koupit pojištění, zjistit o aktuální adresy, aby bylo kam psát pohledy, vše vytisknout, zavolat našim a nadiktovat jim časy všech letů, aby mě pak mohli urgovat, že se ještě nehlásím, vyprat, a podobně.

Ze stejného důvodu jsem byla uondaná večer před odletem do svatebního Portugalska, loni do Anglie, kdy jsem se balila asi ve dvě ráno, před většinou treků do hor (tam to ale většinou přebije stres, jak věci na dva týdny včetně jídla narvu do krosny). V podstatě se to týká i víkendových návštěv na Moravě nebo kdekoliv jinde „za humny“.

bulharsky-busA vždycky to samozřejmě přejde nejpozději po nastavení navigace, odbavení zavazadla nebo po vzletu, kdy tradičně vytahuji průvodce a začínám se teprve rozmýšlet a plánovat, co budu v cíli dělat.

A na to už se těším! A pokud bude čas a internet, vy se můžete těšit na postřehy z mezinárodního projektu v Andalusii.

A v budoucnu si možná začnu brát volno den předem. Nebo si kupovat odlety v odpoledních časech, protože pak se tam skýtá ještě spousta využitelného půldne (jak se ale znám, tak bych spíš šla ještě do práce a radovala se, že jsem kus dovolené ušetřila). Nebo jednoduše zařizovat celou tu stovku nezbytných drobností jindy než na poslední chvíli :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s