Cestování

Leden mezi olivami

dscn7023-1Jak vypadá běžné mezinárodně-španělské lednové pondělí? Fotíte se v tričku mezi olivovníky, jíte na ulici krevety, sluníte se pod palmami, učíte se o tom, co je vaše skutečná vášeň, a večer zakončíte s ukulele a slivovicí.

Workshopy byly tentokrát ryze praktické a akční a točily se kolem jediného tématu: „What is your passion and how do you work with it?“

V rámci speed datingu jsme mluvili o našich talentech, o tom, jak je využíváme, jaké máme možnosti, jak pracujeme s kreativitou a k čemu to může být. Snažili jsme se náš talent, to, co nás baví a naplňuje, vizuálně znázornit, pak jsme se bavili, v čem konkrétním se můžeme navzájem od sebe učit, kariérně obohatit, inspirovat…

Jak jsme se večer při reflexi shodli, celý den utíkal, program na sebe navazoval a vše, co třeba zpočátku působilo spíš jako zábava, je pro náš osobní rozvoj vlastně užitečné.

dscn7071

O polední pauze jsme s Jiřím a Ani z Bulharska prolezli jižní část města a vyšplhali se na olivovníkový kopec, kde nás čekal moc hezký výhled na město.

Protože bylo skutečně teplo, postupně jsme se zbavili šál i kabátů a nakonec skončili v tričkách a fotili veselé letní fotky, dokud nebyl čas jít zpět.

dscn7044-1

dscn7015

dscn7018-1

Cestou jsme potkali Iasena z Bulharska se spoustou krevet. Protože byl náš arabský palác, ve kterém workshopujem, zamčený, obsadili jsme nedaleký odpadkový koš a dali se do jídla. Pak kluci asi hodinu panikařili, že jsme se právě otrávili, protože to vypadalo, že ty krevety byly nakonec syrové. Postupně jsme dohledali, že nebyly, ale stejně jsme se raději pročistili domácí slivovicou a od té doby se k ne úplnému pochopení ostatních průběžně chechtáme vtipům s krevetovou tématikou.

dscn7053

dscn7065-1

A večer se konala „international night“, což je na podobných akcích prakticky tradice. Všichni jsme odprezentovali naše země, Turky, Bulhaři a Italové nás naučili jejich tance, my představili Čechy jako outdooristy, kteří brázdí hory s batohem na dva týdny, a pak se už jedlo.

Český stůl měl paštiky, sójové suky a malého panáka slivovice pro každého, Italové grappu a víno, Turecko baklavu, Rumuni čokolády Rom, Němci gumové medvědy a Schnaps a Španělé samozřejmě sangrii.

Nad jídlem a pitím jsme si povídali ještě po půlnoci, postupně mě ostatní přesvědčili k brnkání na ukulele, takže celý den byl skutečně povedený.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s