Cestování

Plánování kariéry? Ve Španělsku ideální

dscn7233

Tolik krevet, co za poslední dny, jsem v posledním roce snad neměla. Na workshopech jsme se přesunuli ke kariérnímu rozvoji a dělali si profesní plány na příští rok. Celý kurz se uchýlil ke konci. Ale to bych předbíhala.
Čtvrtek: Protože na řadu lidí byly workshopy příliš intenzivní a stěžovali si na nedostatek volna, dostali jsme dopoledne půl hodinu jen pro sebe. Využila jsem ji ke psaní pohledů. Zda z té pochybné schránky, kam jsem je (s pochybnými známkami) hodila, dojdou, uvidím. Každopádně je mám všechny raději nafocené.

O polední pauze jsem vyrazila s ostatními na zmrzlinu. Žádnou jsme ale nenašli a počasí bylo parádní, tak jsem se nakonec odpojila a vyrazila na průzkum východní části města, kde jsem ještě nebyla. Jednalo se prvně o průmyslovou oblast, pak bohatší rezidenční čtvrti, na několik zajímavých a fotogenických oken jsem ale nakonec narazila.

dscn7223

Na odpoledních workshopech jsme se přesunuli od osobního rozvoje ke kariérnímu, dělali si vlastní SWOT analýzu, action plan, diskutovali to s našimi learning partnery a ve skupinách.

Bylo to praktické a zajímavé – slyšet nápady ostatních, stejně tak jejich zpětnou vazbu a vůbec, mít vše přehledně na papíře. Zamyslet se nad tím, co chci dělat, jak si svoji práci přesně představuji, od prostředí, po náplň, a z toho vybrat ty základní priority.

Večer byl volný a my se v pěti lidech zúčastnili vernisáže výstavy obrazů kamarádů našeho španělského účastníka. Bylo to poměrně zajímavé, setkali jsme se přímo s jedním z malířů. Pak jsme se stavili na víno a já ukončila večer povídáním s Belgičankou Ellen.

Pátek: Ráno jsme se na radnici zúčastnili tiskové konference na téma „mezinárodní akce v Luceně“. Místní novináři si nás vyfotili do místních novin a bylo to. Dopoledne jsme strávili tvorbou natáčení našeho video CV. Zpočátku mi to přišlo jako zbytečnost a většině dalších lidí asi taky, protože nejsme žádní youtubeři, že.

Nakonec to byla ale fajn zkušenost, ať už natrénovat kultivovaný a zajímavý dvouminutový projev na kameru v angličtině nebo ten prostý fakt „sesumírovat svůj život, co umím, co jsem dokázala, co mě baví a jaká jsem“ do takto krátkého prostoru. Protože to samozřejmě musí mít nějakou dynamiku, logiku a trochu jinou strukturu, než když na papír píšeme výčet všech absolvovaných škol.

dscn7232Odpoledne jsme měli spoustu hodnocení. Individuálně, ve skupinách i mezi všemi. Formulovali jsme si, co jsme se naučili. Co chceme změnit. Od delšího horizontu po „dobu po návratu“ – příští, řekněme, tři měsíce. Konkrétní kroky, které uděláme. Konkrétní zdroje, jež k tomu potřebujeme. Možná rizika. Alternativy. Požadované výsledky. Bylo super dostat tolik feedbacku od jiných lidí. A pak výčet „Since now I say more YES to…“, které jsme si navzájem sdíleli na střeše našeho workshopového paláce. Bylo to plné přemýšlení, emocí, poznání. Nejde o to, že by člověk objevil Ameriku, ale o to, že skoro nikdy nemá čas se do takové hloubky věnovat sobě a sdílet to tolik s dalšími. A také je to odpovědnost hodnotit kariéru, plány a cestu druhých.

A pak už tu byla rozlučková párty. Začali jsme na ulici v baru vedle hotelu, protože nás španělská strana přišla vyzvednout asi o hodinu později, než bylo domluveno. Kreslili jsme dokonalé kruhy a naučila jsem se další hry, s nimiž budu při různých příležitostech trápit ostatní. Poslední pokecy a opravdu milá loučení s několika lidmi, s nimiž jsme toho za ten týden sdíleli vážně dost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s