Svatba

Pohodová část svatby? Jednoznačně focení

f30b9349

Protože se svatební sezóna blíží a pár čtenářů už mi sdělilo, že pro ně mé zkušenosti byly užitečné, mám pro vás další díl seriálu. Tentokrát velmi oddechové téma, a to tvorbu oznámení a celkově fotodokumentaci.

Za téměř osm stovek úžasných a jedinečných fotek vděčíme Karolíně.

Pokud se tu doposud nějaké snímky z našeho dne D objevily, vězte, že byly právě od ní.

S volbou fotografa jsme přitom na rozdíl od řady jiných věcí neměli žádné starosti. S Karolínou se znám několik let, párkrát do roka se scházíme, vyrážíme na výpravy po zřícených stavbách a u toho si povídáme, sdílíme, co máme nového… Za tu dobu mě fotila několikrát, stejně tak jsme od ní měli fotky s nastávajícím, takže se před ní cítím uvolněně, nestydím se, netvářím se (aspoň snad většinou) škrobeně, důvěřuji, protože vím, že její fotky jsou skvělé a vždy dokáží naprosto přesně zachytit náladu místa, lidí i jejich prožitků. Takže byla jednoznačně mojí volbou číslo jedna, termín jsem si zamluvila už někdy loni v prosinci, ne příliš dlouho po zásnubách.

Za celý svatební den mě tedy ani jedenkrát nenapadlo, jestli mám někde pózovat, nedělala jsem si ani trochu starosti, jak to dopadne. Prostě jsem si prožívala den a byla v pohodě. A fotky byly naprosto úžasné, doteď je z nich cítit ta pohodová srpnová sobota!

f30b9136

Pokud jde o „inscenované fotky“ (které si dělají asi všechny páry), tak nám pomohlo, že jsme na místo činu podnikli výlet už týden před sňatkem. V klidu jsme si prošli okolí rybníků, lesík, jednotlivé uličky v Jevanech. Objevili zašlou, zavřenou a opuštěnou budovu restaurace, popojížděli autem po blízkém okolí, narazili na louku plnou levandulí, domluvili si v nedalekém kempu zapůjčení loďky…

Takže jsme pak už jeli na jisto, měli jsme naplánované, kde co nafotit, nezdržovali se pózováním uprostřed ničeho, nebylo třeba, aby fotografka vymýšlela něco za nás, co by pak třeba nebylo úplně ono. Smáli jsme se u toho, brnkali na ukulele, popíjeli víno, brodili se kopřivami… Celkem jsme fotili na pláži, u restauračky (než nás odtud vyhnala hlídačka se psem), v kempu a v loďce (asi 3 minuty, než mě přemohl strach, že co chvíli skončím ve vodě) a v oněch levandulích. I s přejezdy focení zabralo necelé dvě hodiny a co do množství fotek to bylo podle mě přesně akorát.

f30b9407

Společně jsme s Karolínou fotili i oznámení.

To jsme původně chtěli pojmout jako karikaturu a poprosit o něj kamarádku kreslířku, ale ještě v půli června jsme byli naprosto bez nápadů a už byl pomalu čas zpravit hlavně rodinu oficiální cestou.

Nakonec jsme se tedy poměrně rychle domluvili na focení v ruině zámku Brnky kousek za Prahou. Během podvečerní hodiny jsme se tu poměrně vyblbli. Fotili jsme s různými rekvizitami, aby se nám pak lépe vymýšlel text – například s vínem („Budeme spolu upíjet až do dna“), hudebními nástroji („Jsme naladěni na stejnou strunu“), s batohy („Vyrážíme na další cestu“)… Ty slogany teď plácám z hlavy, ale idea byla podobná.

Nakonec jsme využili našeho modrobílého oblečení.

oznameni-foto

pozvanka-foto

Fotky se vydařily výborně, našich favoritů bylo asi pět. Za zmínku také stojí, že – stejně jako v případě svatby – jsme měli snímky k dispozici do dvou dnů.

Tiskli jsme ve společnosti Haron na Moráni, kde byli nejochotnější (pokud jde o komunikaci na dálku), rychlí (tisk do druhého dne a celkově ta objednávka zabrala jen pár minut) a nijak dramaticky drazí. A za grafiku oznámení i pozvánky vděčím Jirkovi, bývalému kolegovi z Aktuálně.cz – poslala jsem mu fotky, texty, nějakou představu o rozměrech a barvách a výsledek byl přesně takový, jak jsme si představovali :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s