Kultura

Slow slow FOX FOX

Před dvěma týdny jsme s mužem dochodili náš první společný taneční kurz. Úplnou klasiku, leč pro dospělé.

Pokud pominu blues, tak nejvíc nám rozhodne jde waltz, když se soustředíme, tak i s otočkou vlevo. Zbytek bych zatím zařadila do stádia „rozdělané“, tedy že to chce pilovat a procvičovat, ale základy tam rozhodně jsou.

Na to, kolik toho umíme, či neumíme, určitě mělo vliv to, že z deseti lekcí jsme se na čtyři vykašlali, neboť tu se to nedařilo stihnout s prací, tu se nám nechtělo, jindy tam vlezlo promítání o Černobylu, a na zbytek jsme to doma zrovna neopakovali, protože jaro zatím bylo nabitější, než se původně zdálo.

Za to nejdůležitější ale považuji, že těch šest lekcí nás bavilo a užili jsme si u nich fakt hodně srandy. Ať už když muž zjistil, že pokud u otáčky v jive napodobuje monthy-pythonovského koně, jde mu to brilantně, nebo že se kroky na cha-chu počítají líp, když místo cha-cha říkáme „liška“, a mnoho dalšího.

Kurz jsme absolvovali v rámci Taneční školy Hes v neznámém, ale příjemném Paspově sále na Smíchově. Lekce vedli Roman Kytka a Šárka Hesová. R. Kytka byl takový věcný, vysvětlil, co bylo třeba, při samotném tančení se občas u jednotlivých párů krátce zastavil a něco poradil. Paní Hesová byla osobně milá, ale snad na každé lekci mi u ní vadila spousta rádoby vtipných poznámek, jimiž své vysvětlování prokládala, většinou na téma, jak jsou muži nemožní. Poslední lekce se místo R. Kytky účastnil šéf taneční školy pan Hes, který mi přišel zdaleka nejlepší. Vše ukazoval podrobně a přitom názorně a stejně tak při samotném tanci nejlépe dokázal párům vysvětlit, v čem ještě dělají chyby a jak to přesně dělat správně.

Samotné tempo bylo v pohodě, tedy až tak od druhé lekce. V první na nás totiž lektoři vybalili kroky k asi šesti tancům a vysvětlili je dost letem světem, což mně třeba nevadilo, protože jsem kromě foxtrotu vše znala, ale pro úplného začátečníka by to myslím bylo značně nepřehledné. Ve všech dalších lekcích jsme se ale těchto tanců už drželi, procvičovali, pilovali, doplňovali další figury, což probíhalo pohodovým a klidným tempem.

A ještě nějaké další poznatky:

  • do tanečních na Smíchov chodí poměrně málo lidí (nás tam bylo tak 20 párů), takže žádná tlačenice
  • na rozdíl od střední si na baru bez strachu, kdo vás uvidí, můžete objednat víno, a tím si celou dvouhodinovku i přestávku vylepšovat kondici
  • stejně jako na gymplu to ale má to kouzlo společenské události, na kterou se pěkně oblečete a načešete a připadáte si, jako byste šli na menší ples
  • pro příště ale upřednostňuji kurz, který začne až třeba v dubnu a ne v lednu, protože kompletně se převlékat a nebo už od cesty z práce mrznout v silonkách, zatímco na vás sněží či fučí, je trochu otrava
  • a stejně jako u každé činnosti stojí za to trocha drilu, protože když se vám pak vydrží tančit pár kol slowfoxu či waltzu bez zmateného odupávání nohou a škobrtání, a to včetně otoček, tak ten pocit stojí za to! A mám radost, že se už teď doma bavíme, jak si to někdy třeba zajdeme zopakovat do páteční tančírny.

PS: Žádnou fotodokumentaci nemám, protože jsem po celou dobu byla jednoduše líná ji pořizovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s