Svatba

Kytky na svatbu? Ostružiny a milé překvapení

Pokračuje i svatební blog, protože pár témat je pořád ještě nevyčerpaných – třeba svatební cesta, ženichův outfit, výčet toho, na co v den D rozhodně nezapomenout. Ale dneska budu psát o květinách, protože aspoň nějaké chce mít na svatbě nejspíše každý.

Květinovou výzdobou jsme se začali zabývat někdy koncem května, tedy necelé tři měsíce před svatbou. Ve srovnání s šaty, fotografkou, či kapelou to pro nás zpočátku nebyl zas až tak „big deal“ a nechtělo se nám za to ani příliš utrácet. Nakonec to ale byla věcí, která nás fakt hodně příjemně překvapila a která podle mě velmi významně vykreslila celý styl i dojem z celé svatby.

Shodou okolností jsem si asi o rok dříve všimla na fotkách kamaráda, s nimž jsem (naposledy) asi před sedmi lety byla dělat vedoucí na táboře, zajímavé a nápadité kytice, která mi utkvěla v paměti a u které měli shodou okolností uvedenou autorku, Elišku Klocovou.

Kontaktovala jsem ji tedy, potvrdila mi, že na druhou půlku srpna by nám výzdobu připravit stihla, a domluvily jsme si schůzku. Na té jsem mimochodem zjistila, že Eliška jezdila na zmíněné tábory také a nejen že jsme v roce 2007 dělaly vedoucí na témž turnusu, ale dokonce jsme, jak jsem později vypátrala v nějakém svém deníčku, spolu tehdy nejspíše bydlely v chatce :-)

V kavárně mi Eliška ukázala na fotkách různé typy kytic i jiné výzdoby, vyptávala se na styl naší svatby (venku vs. uvnitř, civilní vs. církevní, apod.), na naše oblíbené barvy, nechala si ukázat fotku mých budoucích šatů, aby vše ladilo. Nějaké představy jsme již s manželem měli, třeba že výzdobu chceme ladit do barvy bordó, že muž bude mít tmavě modrý oblek, tak by bylo dobré využít tyto barvy. Že nemáme rádi nějaké mašličky, srdíčka a jiná kýčovitá zdobeníčka. Jinak jsme to ale nechali víceméně na Elišce.

Pokud jde o rozsah květinové výzdoby, tak toto byla jedna z oblastí rozpočtu, kde jsme si mohli dovolit trochu škrtat – takže některé věci (třeba kytici na každý stůl na svatebním obědě, výzdobu „slavobrány“ či aut) jsme se rozhodli vypustit s tím, že si to uděláme nějak sami pomocí organzy.

Nakonec jsme tedy objednávali následující: kytici pro nevěstu, házecí kytici (protože tu svoji nejlepší jsem si chtěla nechat – nyní ji mám doma vystavenou usušenou), kytice pro svědkyni a obě maminky, korsáž pro ženicha a menší pro svědka a tatínky, malou kytici na obřadní stůl, větší kytici na stůl, u něhož jsme obědvali my s rodiči a svědky, zdobenou sponku pro mě do vlasů, polštářek na prstýnky a jednoduché myrty pro svatebčany.

Asi měsíc před svatbou jsme se s Eliškou sešly ještě jednou, tentokrát jsme si jen víceméně ujasnily rozsah objednávky a praktické věci jako platbu a vyzvednutí kytek. Pro ty jsme se stavovali v podvečer před svatbou.

A z výsledku jsme byli okamžitě naprosto nadšení, dokonce i muž, který podle svých slov „do té doby nic nečekal a bral to tak, že nějaké kytky tam prostě být musí“. Jednoduché a přitom pestré barvy, styl, všudypřítomné ostružiny, vše parádně sladěné… prostě nádhera!

Dalšími fotkami se můžete pokochat ještě níže (jejich autorkou je Eliška):

Výzdoba na „hlavní“ jídelní stůl

Polštářek na prstýnky

Korsáž pro svědka a tatínky

Kytice pro maminky

A ta nejlepší nakonec…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s