Svatba

Nalíčená, ale ne namalovaná. Výroba svatebního obličeje

Už tu dlouho nebylo nic o svatbě, tak zase jeden příspěvek :-) Tentokrát o tom, jak jsem řešila účes a další věci na hlavě, takže čtení spíše pro dámy.

Podobně jako většinu věcí jsem kadeřnici a kosmetičku začala shánět koncem května, tedy zhruba tři měsíce před svatbou. I zde mě strašili, že takto pozdě budu mít problém někoho sehnat. Nicméně to vyšlo hned napoprvé.

Na internetu mě zaujal salon Probuď labuť, na svých svatebních fotkách na ně odkazovala i kamarádova nevěsta, která mi přišla upravená hezky, a líbil se mi jejich web. A naštěstí měli volno – na vlasy i make-up.

Na polovinu července jsme si domluvili zkoušku, kam jsem přinesla nějaké fotky účesů, které mi přišly, že by se k mým šatům i stylu svatby hodily.

Celkově jsem z této věci měla hodně strach, protože většinou když jdu od kadeřnice, tak první, co musím udělat, je strčit hlavu do sprchy, protože se mi skoro nikdy nelíbí, jak mě načešou. Navíc mám hrozně jemné vlasy, takže v nějaké složité konstrukci by pravděpodobně nevydržely, zároveň v té době nebyly ani nějak výrazně dlouhé (něco málo pod bradu).

Podobně u make-upu. Běžně se (kromě výrazné rtěnky) maluji hodně uměřeně. Úplně nesnáším malování očí i řas (protože si je furt mnu, protože mi to přijde nepřirozené a nelíbí se mi to ani na většině lidí kolem, protože to neumím…) a zkrátka jsem nechtěla v den D vypadat nějak uměle, nepřirozeně, teatrálně a jakkoliv, kvůli čemuž bych si nepřišla ve své kůži.

Na samotné zkoušce mě navíc stylistka Bára namalovala na můj vkus až hodně a na fotkách, které mi pak zaslala, jsem se sama sobě zrovna nelíbila (hodně mi zvýraznila obočí, vrstva make-upu byla podle mě dost patrná…), takže jsem jí v následných mailech, kde jsme řešily platbu nebo čas, kdy ke mně ve svatební den přijede domů, několikrát opakovala, že to nakonec budu chtít rozhodně decentněji a kromě rudé rtěnky bych ideálně ráda, aby nic z toho nebylo nijak výrazné.

Z návrhu make-upu ze svatební zkoušky jsem zrovna nadšená nebyla, děsilo mě hlavně to obočí…

S vlasy jsem byla už na zkoušce vcelku spokojená – nakonec jsme se rozhodly jen pro pořádné vlny, které budu mít sčesané na jednu stranu. Zde jsem naopak chtěla, aby to bylo „naostro“ ještě výraznější, protože zkoušková verze mi přišla stále trochu mdlá.

Nakonec ale vše dobře vyšlo a s celkovou vizáží jsem byla vážně spokojená.

Jediná věc, kterou bych vytkla, byla komunikace se stylistkou ve svatební den. Na samotné zkoušce jsme si myslím sedly a celé dvě hodiny moc příjemně prokecaly. Podobně to ze začátku vypadalo i při samotné přípravě. Postupně se ale objevilo pár prvních hostů (dorazil táta, svědkyně, fotografka) a Bára mi přišla čím dál odměřenější. Nevím, jestli jí vadilo, že tam už nejsme samy, ale nepůsobila zrovna přátelsky. To se projevilo hlavně ve chvíli, kdy se mě svědkyně zeptala, jak to tedy bude s „doličováním“ během dne. Od Báry jsem měla ze zkoušky slíbené, že mi připraví nějaký malý „balíček“, aby mě mohla právě třeba svědkyně nebo jiná kamarádka domalovat.

Tak jsem to zmínila, následovalo ticho a pak vcelku lhostejné „na to jsem zapomněla… tak vám asi budu muset dát něco ze své vlastní výbavy.“ Když se pak za asi dvacet minut balila a končila, tak jsem se opět musela připomenout, opět reagovala neochotně a pak mi strčila jeden pudr s tím, že vše ostatní vydrží.

Například hodně výrazná rtěnka do večera kompletně slezla, a když jsem se k ránu chtěla odlíčit, tak nebylo na vatovém tamponu vůbec nic, přestože na mě Bára ráno malovala asi půl hodiny. Mně to teda naštěstí bylo úplně jedno, během večera mě to ani jednou nenapadlo kontrolovat a třeba pozdně-odpoledně-večerní ne/namalované pusy jsem si všimla až z fotek. Ale dokážu si představit, že řadě holek by to vadilo.

Každopádně s tím hlavním výsledkem jsem byla (i díky tomu, že jsem si hodně hlídala, co chci a co ne) naprosto spokojená a dokážu si představit, že minimálně učesat se v tomto ateliéru na nějakou mimořádnou akci někdy opět nechám :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s