Čekání na Godota

Konečně důvod zpomalit a trochu zavřít dveře

Sotva jsem před týdnem nahrála na blog minulý příspěvek, jak vše běží nádherně v pohodě, začala jsem kýchat, odešel mi hlas a celkově mě skolila fakt únava. To potěší.

Druhý den mi bylo jasné, že se nehnu z bytu, i když to znamenalo zrušit přednášku, na kterou jsem se fakt těšila, oběd v centru, nějakou vycházku po prosluněné Praze. Nálada nic moc, kdo taky stojí o nachlazení v devátém měsíci, že, neměla jsem energii si ani číst, natož někam vyrážet, což mě štvalo též…

Po pár hodinách a stejně tak v dalších dnech mi ale došlo, že právě takto to má být. Nic jiného by mě totiž nedonutilo skutečně vypnout.

Jak jste si možná už zvládli všimnout, většinu času jsem superaktivní, a i když si dávkuji společenský život v určitých dávkách, lidi ke svému životu potřebuji (a jsem ráda, že jich mám tolik a vždy je s kým co podnikat). Dny, kdy nejdu nikam ven (ať už sama, s mužem nebo někým dalším) a nemám žádný program, by v mém případě nejspíš spočítal i předškolák.

Nezanedbatelný kus (bezdětné) mateřské za mnou a vlastně jsem si ani nevšimla, že se nějaká koná. Jasně, stihla jsem zařídit spoustu věcí, ještě pár kratších výletů, nějaký čas pohltily činnosti okolo rekonstrukce v bytě, pořád si pár hodin denně přivydělávám psaním, volná odpoledne jsem využila k setkávání se všemi, na které jsem neměla v předchozích měsících čas, vařím do zásoby, peču, konečně mám víc času na němčinu… a mohla bych pokračovat.

Všechno mě to hrozně moc baví a naplňuje, už pár měsíců jsem ale měla v plánu dvě věci:

1. Posledních pár týdnů před porodem omezit kontakty s většinou lidí.

Protože prostě chci být „sama“ (tedy sama nebo s mužem), protože mě nebaví poslouchat stále se opakující „a tobě se to už krátí“, dobře míněné rady, jak řešit to a ono – věci, které mi přijdou na hony daleko (a jejich plánování často zbytečné), pořád dokola vysvětlovat, co a jak a proč…

Stejně jako nemám absolutně v plánu nikomu hlásit okamžik, kdy pojedeme do porodnice – protože „zástup“ nedočkavých lidí na telefonu a pocit, že od nás kdokoliv cokoliv čeká (výsledek, zprávu, dojmy…), bude v danou chvíli fakt poslední, oč stojím.

Není to míněno nijak ve zlém, ale momentálně jednoduše nemám kapacitu na podněty, které už průběžně zpracováváme doma, ani na další postřehy, než které jsem, jak šel čas, pustila sama. Zvlášť jak se s blížícím se termínem pozornost okolí zintenzivňuje.

Ze všech těchto důvodů se v posledních dnech snažím postupně uzavřít, držet si svůj klid, věci týkající se porodu a dalších prvních týdnů řešit jen s mužem, být nespolečenská. A pokud se náhodou rozhodnu toto pravidlo porušit, tak si jít odpočinout někam, kde se budu moct chvíli pobavit o čemkoliv jiném, ať už o trhu práce, knížkách nebo cestování.

2. A spolu s tím se „zklidnit“.

Ještě víc se obrátit na sebe. Vědomě relaxovat, cvičit, věnovat plnou pozornost sobě a manželovi, „čistit“ si hlavu, ladit se díky pozitivní literatuře, fajn filmům, hudbě, józe, vizualizacím nebo vycházkám ve dvou na vše, co nás čeká… Nasbírat energii, ani ne fyzickou (tu jsem poctivě trénovala po celou dobu) jako tu vnitřní.

A i když to zní poměrně jednoduše, tak dokud jsem fit a v plné síle, tak podobně programově vypnout moc neumím.

Jakmile je hezky, přijde mi škoda něco s někým nepodniknout. Soustředím se na svých 142 673 zájmů a štve mě, jak je den krátký. A příležitostí zastavit se je poměrně málo.

Neříkám, že je to špatně, mám svůj pestrý život tuze ráda. Momentálně ale cítím, že je chvilku prostor pro nějaké to moderato.

Za pár dní krkobolu, únavy a rýmy, samých nevážných jevů, které bych jindy ještě v pohodě přechodila, jsem tedy nakonec vděčná.

Protože jsem konečně, bez nějakého většího plánování mohla začít s oběma body. Chvíli nic nedělat, zavřít se před světem. Zpomalit tak, jak jsem chtěla, ale doposud nestíhala.

Takže, podzimní rýmičko, díky!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s