Cestování, Život s ještěrkou

Bahno ve skalách, dítě na cestách a punk v ráji

Konec roku jsme trávili opět v Českém ráji, Původně jsme se domlouvali s různými lidmi na různých společných výletech. Nakonec nic z toho nevyšlo a jeli jsme jen ve třech. A nakonec jsem za to byla tuze ráda.

Po náročném prosinci, který byl až do samého konce plný rodinných návštěv u nás doma i napříč republikou, jsme konečně byli většinu času sami a měli prostor jen pro sebe. Byla jsem ráda i kvůli Bětce. Že těch nových podnětů bude mít pro změnu trochu méně.

Na hledání místa, natož ubytování jsme (jako u čehokoliv dalšího) měli minimum času, navíc jsme se do toho pustili (jak je naším milým zvykem) až po Štědrém dni.

Na Českém ráji jsme se shodli, protože se nám oběma líbí, známe to tam (takže nebylo nutné trávit další čas vymýšlením programu a tras) a máme ho jen hodinu od domu. Překvapivě rychle jsme navíc narazili na příjemný a pro nás cenově přijatelný Penzion Harmonie v Hrubé Skále.

Moc se nám v něm líbilo, ať už díky stylovému a zároveň modernímu vybavení, díky příjemným majitelům nebo proto, že odtud je coby kamenem dohodil do skalního města.

Za tři dny jsme stihli tři výlety. Ve sněhu, v dešti a mlze a v blátě.

První den jen krátkou vyjížďku s kočárkem nahoru k zámku a Adamovu loži, protože jsme na penzion dorazili až odpoledne a ve tmě se nám zase až tak nikde chodit nechtělo. V půli cesty ale začalo hustě chumelit, takže i tento malý výlet získal punc romantiky.

Na Silvestra jsme se posunuli do Turnova, kde jsme nechali auto, přibrali mého tátu a vydali se příjemných 15 km okolo Jizery, Hrubého Rohozce, přes Frýdštejn až na Malou Skálu.

Náš kočár se už poněkolikáté osvědčil jako skvělý „bagr“, co projede každou terénní nerovnost. Mrholení, které nás provázelo asi půl cesty, nám jej navíc pěkně opláchlo, Bětka spinkala, během zastávky na oběd se akorát spokojeně rozhlížela okolo a pak zase zabrala. Neprobudila ji dokonce ani závěrečná cesta starým rychlíkem Českých drah zpět do Turnova.

Nový rok patřil opět skalnímu městu „za domem“. Tentokrát jsme však vyrazili s novou manducou, takže jsme zvládli i nějaké ty vyhlídky, různé skalní schody a cestičky i zkratku, tedy značně rozbahněný výšlap do prudkého kopce. Naštěstí měl zámecký stánek s langoši a poměrně dobrou gulášovkou otevřeno i prvního, takže před cestou domů jsme mohli doplnit energii. Bětka opět celou tuto „výpravu“ prospala.

A naprosto zlatá byla po celou dobu i uvnitř! Na nový pokoj si brzy zvykla a poté už klokotala, chrastila svým oblíbeným špendlíčkem a v noci spala stejně jako doma. Občasnou plačtivou nevrlost spojenou s bolením břicha vyřešilo krátkodobě nošení po pokoji v manduce (ve které se nejen zklidnila, ale vždy i na chvíli usnula), po návratu pak vyřazení sýrů a paprik z mého jídelníčku.

Půlnoční ohňostroje s ní ani nehnuly a dál chrněla, takže jediný, kdo se kvůli rachejtlím alespoň tiše vztekal, jsem byla já.

A jak jsme zvládli nějakou tu silvestrovskou party? Většinu večera jsme strávili střídavě děláním blbin s miminkem, focením ujetých selfíček, decentním upíjením vína (David mi nevěřil, že s jednou skleničkou vystačím až do přípitku a od raného večera se strachoval, že noc strávíme na suchu… dopadlo to tak, že v posledních minutách 2017 byla před námi stále půlka lahve), hraním našich dvou oblíbených deskovek, ujídáním z čabajkovo-sýrového talíře…

Když se povedlo Bětku konečně před 11. uspat (protože to vypadalo, že hodlá vydržet tak dlouho vzhůru, dokud to nezapíchne i my), tak jsme jí zhasnuli. A abychom ji nerušili, vytratili se s dekami, vínem, chipsama a dalšími nezbytnými věcmi do koupelny. Naštěstí byla na penzionové standardy fakt útulná a čistá, bylo v ní teplo a dost místa.

Poslední hodinu jsme tedy strávili na zemi obklopení kachličkami.

Já se zády neustále bouchala o ruličku s toaleťákem, co chvíli jsme se něčemu šeptem chechtali, mezi tím se rozplývali, jak úžasně se máme.

A byl to stejný punk jako většina roku 2017!

1 komentář: „Bahno ve skalách, dítě na cestách a punk v ráji“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s