Everyday life

Hoď to na záda

V dnešním článku se chci podělit o zkušenost s batohem, který jsem si před dvěma týdny koupila. Protože jsem z něj nadšená a kabelka se od té doby válí pod stolem.

A ne, nikdo mi za tento text nic neslíbil, ani nedal :-)

Každopádně, batoh.

Ještě nedávno jsem manželovu mamku zarytě přesvědčovala, že ne, batůžek se mi rozhodně hodit nebude. Protože už dva mám a stejně je nikde moc nenosím. Jenže to jsou takové ty koženkové / kožené kabelkobaťůžky, které vypadají dobře v létě, když do nich hodíte kapesníky, peněženku a mobil, a na větší zátěž úplně stavěné nejsou.

A o Vánocích jsme dostali manducu, já se radostně pustila do víru nošení a zjistila, že s kabelkou to fakt nejde. Na rameni přes popruhy nedrží, padá, zatěžuje jen jednu stranu, blbě se s ní manipuluje.

Takže se batoh vrátil na pořad dne.

Požadavků jsem měla několik. Chtěla jsem, aby byl…

… vkusný a z „pěkného“ materiálu – sportovní, nepromokavý batoh samozřejmě mám, ale stejně jako botasky ho už nějakých deset let používám na výlety do přírody a ne na chození po městě. V posledních letech se mi líbily různé hipsterské městské batohy, zvláště „rolltop“ styl (protože se u nich dá právě upravovat velikost, takže když toho člověk nese méně, nevisí mu na zádech poloprázdný obří batoh, protože se v nich vrší věci hlavně do výšky a ne do stran, takže mi přijde, že mé štíhlé a úzké postavě svědčí líp).

… jednoduchý – pokud možno černý, aby se hodil ke všemu (k riflím s bundou, když jdu někam po kopcích za domem, ale třeba i ke kabátu, k sukni…), bez všemožných zdobeníček, proužků, výšivek, kapsiček. Prostě čím míň, tím líp.

… ergonomický – to byl jeden z důvodů, proč jsem rovnou zavrhla své dosavadní „kabelkobaťůžky“, které začínají vypadat nevkusně, pokud je naložíte trochu víc, bolí z nich celý člověk, nemluvě o tom, že se obáváte, že se ta nádhera každou chvíli rozpadne. Takže vyztužená záda, kvalitní popruhy i materiál. Když máte na břiše sedmikilové (a postupně ještě těžší) dítě, vážně nechcete, aby se vám zároveň kroutila záda pod něčím nepohodlným.

… dostatečně velký – aby se do něj kromě mých běžných serepetiček vešly i přebalovací věci pro dítě (tj. středně velký uzavíratelný pytlík s několika plenami, balíčkem ubrousků, jednorázovou podložkou, látkovou plenou a náhradním oblečkem), knížka, láhev s vodou a třeba menší nákup. A zároveň aby takto naplněný batoh pořád vypadal hezky a ne všelijak vybouleně.

… odolný – aby vydržel jak větší zátěž, tak třeba déšť a bylo jej možné nějak šetrně očistit.

Na internetu jsem prošla celkem dost e-shopů a ze všeho nejlépe mi stále vycházel tento bágl od Braasi.

Jediné, co mě na něm odrazovalo, byla jeho cena. Přece jen je dražší než asi všechny batohy, které jsem si (pokud nebudu počítat krosnu) za celý svůj život pořídila. Jinak jsem mu ale pořád neměla co vytknout, o polovinu levnější batohy měly vždy nějaký nedostatek, třeba byly menší, pro mě méně hezčí (což je taky důležité – raději dám více peněz za něco, co se mi vážně líbí a s čím jsem spokojená, než třeba jen pár stovek za „nutný kompromis“, na kterém mi v podstatě už od začátku něco vadí).

Zaujaly mě ještě podobné (byť trochu méně elegantní) batohy na Fleru, které stály polovic. Právě zde mě ale ta nízká cena odradila. Protože z mé dlouhodobé zkušenosti s Flerem to je naopak běžně tak, že ručně a ne sériově vyráběné zboží stojí nejméně o polovinu víc než v masovějších prodejnách (např. diáře, fotoalba, dětské oblečení…), takže zde mi to přišlo jednoduše podezřelé.

Nakonec jsem se tedy rozhodla pro svého favorita – i díky tomu, že jsem si na něj i na mateřské už v půlce měsíce dávno vydělala. A kdyby se mi naživo tolik nelíbil nebo jsem začala nákupu litovat, mohu ho vrátit.

Navíc toho poslední měsíce kupuji naprosté minimum, jen samé potřebné věci a čím dál tím víc se v duchu svého minimalismu snažím řídit heslem, že raději méně, ale pořádné a kvalitní věci než hromadu výprodejových šuntů. Takže jsem si ani nepřišla tolik zhýrale :-)

A zatím nelituji! S báglem jsem už zvládla několik výprav po Praze a jsem z něj pořád nadšená. Na zádech se nese sám, takže i když ho máte plný, tak si na něj během 13km vycházky ani nevzpomenete. Přes popruhy manducy navíc sedí naprosto skvěle.

A perlička na závěr.

Když jsem ještě před nákupem požádala muže o názor, jestli to nebude moc velké vyhazování peněz, víte, jak to dopadlo? Konečně si všiml, že jeho dosavadní batoh je plný fleků a rozpáraných míst, vybral si v daném obchodě taky a do svého budoucího batohu se „zamiloval“ natolik, že jel oba vyzvednout hned následující den, abychom nemuseli čekat na doručení.

Před týdnem v tom svém donesl domů (kromě lahve vína a obřích sluchátek v obřím pouzdru) i pětilitrový prací gel.

A batoh stále drží.

PS: To koťátko, na které prodejce láká na svém webu, ale uvnitř mého báglu bohužel nebylo!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s