Život s ještěrkou

Rok od zjištění, které pohnulo lidstvem

Právě před rokem jsem zjistila, že se naše pokusy o potomka vydařily. Přijde mi to jako včera. Až na to, že tehdy to byla taková piditečka na ultrazvuku a teď má něco k sedmi kilům.

Že by to mohlo být „ono“, jsem už tušila několik dní předem.

Sotva jsem se 30. ledna vrátila ze Španělska, lehla jsem s chřipkou. Zatímco teploty a nachlazení ale po pár dnech přešly, vyčerpaná jsem byla pořád, což mi přišlo divné – nikdy dřív se mi nestalo, že bych měla problém najít sílu třeba jen k tomu, abych se ráno dokopala z postele ke snídani.

Do manželových narozenin zbývalo sedm dní, tak jsem se rozhodla, že by bylo dobré nechat si novinku k dárku.

Tady jsme ještě vozili cvičně. Já už věděla, že nás to čeká též, a pozorovala, jak to Davidovi jde.

Ten týden, než se o přírůstku na cestě dozvěděl David, byl hodně zábavný.

Skoro každý večer navrhoval, že „dnes si uděláme romantickou chvilku s vínem“. Ale já se chtěla chovat zodpovědně. A ani jsem na něj upřímně neměla chuť. Tak jsem to různě okecávala, že dneska zrovna ne, třeba zítra.

Do toho v lednici asi kilo „dezertních“ klobásek, jimiž se nám muž rozhodl udělat radost. Přestaly mi chutnat ještě před tím, než jsem se dočetla, že tepelně nezpracované maso prý taky radši ne. Zde se to naštěstí dalo po dvou dnech uhrát na přejedení.

S plísňovými sýry a zeleným čajem to bylo horší, protože obojí mám dlouhodobě fakt ráda a konzumovala jsem vždy ve velkém. V prvním případě jsem doufala, že nějaký ten ždibec snad ještěrče přehlédne (co jsem si k té večeři sakra měla dávat, když už jsem se vykecala z klobás?!), a každý druhý čaj jsem za Davidovými zády lila do dřezu.

Stejně tak stálo za to plánování rodinné oslavy manželových narozenin. Na programu měla být laser game. A vzhledem k tomu, že se dokážu přerazit i na naprosté rovině za bílého dne, jsem se do toho moc pouštět nechtěla. Začala jsem tedy přesvědčivě brblat, že já se asi nakonec nezúčastním, protože mě tadle věc moc neláká.

Zadařilo se, muž uvěřil.

A rozhodl se, že místo toho tedy vyrazíme na horolezeckou stěnu.

Naštěstí slyšel na moje závratě, takže i toto zavrhl. Dál ale horlivě vymýšlel – protože na narozeninové aktivitě mě prostě chtěl mít s sebou. Tak naplánoval bowling. Ten mi sice dost nejde, ale mám ho ráda.

Nakonec jsem se vyvlekla i z vrhání několikakilových koulí, ale na poslední chvíli, když už David o „vetřelci“ věděl. Protože zde by mi nejspíš výmluvy nestačily.

Takový budeš mít břicho, plánoval mi už v březnu muž.

V mezičase jsem se snažila, abych omylem nenechala nikde pohozenou těhotenskou průkazku, ani první ultrazvukovou fotografii, na níž byl „flek“ zvěčněn.

Zároveň jsem tak získala něco málo času, abych si celou tu novinu zatím vůbec zpracovala sama.

Takže se mi celou dobu v hlavě honilo střídavě „tyvole“, „jánevím“, „wow“, „já a dítě, proboha?!“ a podobné. K nějakému rozjásanému „mamískování“ jsem měla daleko, spíše spousta „wtf“, nejistoty“, strachu z toho, jak to budou hrotit všichni okolo, zvědavosti, jaké to bude, neochoty cokoliv plánovat – od nákupu oblečků po jméno nebo „výbavičku“, protože přece zbývá ještě tolik týdnů a vždy, když si člověk něco moc maluje, tak to vyjde totálně jinak.

Instantní recept na zlepšení nálady…

A vyšlo to i bez malování.

Vyšlo to skvěle.

David mě hodně brzy nakazil svým nadšením a jistotou, jak to bude super. A od chvíle, kdy jsem se rozhodla, že vše bude úplně v pohodě, to skutečně v pohodě je. Den ode dne víc.

Vědět před rokem, jak moc si budu život s Bětkou užívat, jak bude vše jedinečné a zároveň tolik samozřejmé, tak se akorát divím, proč jsme na ni čekali tak dlouho.

1 komentář: „Rok od zjištění, které pohnulo lidstvem“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s