Everyday life

Perfect Smile: chaotická vstřícnost

Zde je slíbené pokračování mého článku o rovnátkách. Tentokrát se budu věnovat lidem, kteří se mi o ně za nemalé peníze starali.

Rovnátka jsem si nechávala dělat v pražské ordinaci Perfect Smile.

Výběru předcházelo asi měsíc dlouhé hledání a obepisování. Kromě hlavního města jsem se dívala i po Středočeském kraji a ve větších městech jako Hradec Králové a Liberec, kam by se teoreticky dalo párkrát do roka dojet.

V září 2015 jsem emailem (zajímala mě i úroveň komunikace, flexibilita, míra „přítomnosti“ ve 21. století…) oslovila asi 40 ortodontistů a ptala se na následující věci

1. Zda berou nové pacienty

2. Jaká by byla cena. Důležitá přitom byla celková částka – to, že jedno rovnátko stojí tolik a tolik tisíc, má na webu kdekdo. Většina zubařů ale takticky mlčí o hromadě daších poplatků, které jsou sice menší, ale nakonec naskáčou do ne úplně zanedbatelných částek: sestavení léčebného plánu, pravidelné zubní hygieny, výměny oblouků, otisky, nalepení retainerů (nenápadný drátek na zadní straně předních zubů, který je má po sejmutí rovnátek držet pohromadě – na další cca 3 roky), výroba nočních vyndávacích rovnátek…

3. Zda lze poplatek za rovnátka rozdělit na nějaké menší splátky, jednoduše kvůli likviditě. Dávat rok měsíčně menší částku nebyl problém, ale třeba dvě větší jednorázové platby se mi tehdy zrovna nehodily, protože jsme souběžně zařizovali i svatbu.

4. Jestli by šlo stihnout srovnat vrchní zuby rychleji, abych se vdávala bez rovnátek, ale už i bez hrbolatého úsměvu.

Na cca 40 emailů mi přišlo sotva 20 odpovědí. Z toho půlka až na urgenci, když jsem (asi jako zatím tak pětkrát v životě) připojila podpis Ing. :-)

Nejméně deset zubařů nové lidi vůbec nebralo nebo nabídli termín třeba za rok (jako vážně).

Další byli neochotni, skoro nic podle nich nebylo možné, informace podávali nejasné… Případně nabízeli služby za 100 tisíc třeba. Za zmínku stojí i to, že ceny regionálních zubařů nebyly ve srovnání Prahou nijak výrazně nižší.

Jediná ordinace, která byla vstřícná ve všem, byl už zmíněný Perfect Smile. Od relativně rychlé komunikace, po okamžitou kalkulaci a ochotu rozdělit celou výslednou částku do dvanácti měsíčních splátek.

Příjemná byla i lékařka a hygienička, ke kterým jsem chodila. Vše šlo pokaždé rychle a vyšli vstříc s rychlejším narovnáním horních zubů.

Je ale i pár věcí, které bych jim vytkla.

Jednak dost dlouhé objednací lhůty – často klidně dva měsíce. Pokud člověk potřeboval dříve řešit třeba zubní hygienu, měl smůlu. Já kvůli tomu jednou šla i k jinému zubaři. Chápu, že mají hodně pacientů, na druhou stranu jako platící zákazník očekávám jednoduše větší pružnost.

Kromě toho byli občas zmateni, pokud jde o platby. Tím, že jsem celou léčbu v rámci splátek uhradila první rok, jsem měla de facto zhruba od listopadu 2016 všechny služby už předplacené.

A stávalo se pravidelně, že skončila kontrola nebo nějaký úkon a asistentka začala tisknout účtenku, kolik mám dnes tedy platit. Takže jsem jí pravidelně vysvětlovala, že to mám dávno uhrazené, ona to zmateně dohledávala v počítači a vypadala, že to je hrozná novinka, ale že mi tedy asi musí věřit…

Teď po sundání rovnátek navíc začala něco o tom, že ještě bude třeba „něco doplatit“, protože mezitím zdražila laboratoř. Momentálně tedy čekám, až mi pošlou přesnou kalkulaci služeb, které jsem vyčerpala, abych si to porovnala se svými podklady (podle těch jsem naopak ani nevyužila všechny výměny drátů, jež mi nakalkulovali). Rozhodně jim do té doby ale nehodlám „něco doplácet“ vzhledem k tomu, jaký chaos v tom průběžně měli a že si asistentka poslední rok pravidelně říkala o peníze za úkony, které už byly uhrazené. Nemluvě o tom, že sama ve smlouvě nic o podobných změnách cen také nemám. V informovaném souhlasu byla zmínka o kurzu eura, od něhož se odvíjí cena (zahraničního materiálu), ale na tom bych měla díky loňskému zrušení kurzového závazku ČNB a posílení koruny také spíš vydělat :-)

Zatím každopádně nic neposlali, takže nejspíš počítají.

Takže možnost splátek byla sice moc fajn, leč v tomto by si mohli ještě udělat pořádek.

Pokud to tedy celé shrnu…

Plusy

+ ordinace v centru Prahy, dobrá dostupnost
+ rychlá komunikace přes email
+ přesná kalkulace celé léčby
+ ochota rozdělit platby do splátek
+ rychlé srovnání horních zubů
+ milá hlavní lékařka a zubní hygienička

Minusy

– dlouhé objednací lhůty
– zmatek v evidenci plateb
– neochotná asistentka

Teď mě u nich už jednou čeká jen sejmutí zmíněných retainerů a tím mé výlety do ordinace na Starém Městě snad úspěšně skončí. A jsem zvědavá, jak bude můj chrup vyzerat za nějakých deset let!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s