Život s ještěrkou

O hračkách aneb Co nejvíc baví mimino

Od svého narození dostala Bětka dohromady asi tak stovku hraček.

Průběžně se s Davidem snažíme hlásit, že už to stačí (ne že by se to zrovna dařilo…), jednak kvůli našemu minimalismu, jednak proto, že nám spousta věcí přijde jednoduše zbytečná.

Moc hezky to vystihuje tento článek, pod který bych se mohla podepsat.

A v neposlední řadě. Deset věcí, se kterými si Bětka hraje skutečně nejraději, mluví za mnoho…

1. Pantofle. Moje i Davidovy. Občas mě donutí se i vyzout. Nebo se ke mně zuřivě nadšeně plazí, člověk si říká: „Jé to je hezké, jak má radost, že mě vidí,“ a realita? Jde jen a jen po botě.

2. Hodinky. A to se je ještě nenaučila sundávat!

3. Koš na prádlo. Když jsem si ho jednou odložila na hrací koberec, vůbec by mě nenapadlo, jakou euforii tím vyvolám. Dá se do něj bušit, dá se jím házet, dá se s ním hrát na schovávanou.

4. Prázdná PET lahev. Samozřejmě bez víčka, aby se dala mačkat. Díky tomu, jak se kutálí, si ji honí po pokoji jako kočka myš a vydrží to poměrně dlouho.

5. Kartáček na zuby. Přestože Bětí dásně stále zejí prázdnotou, vyčištěné a namasírované už jsou pěkně do zásoby.

6. Prsní vložky. Jo. Naše miminko si prostě umí vybrat… Dá se to žužlat a mačkat a jako bonus z nich asi cítí mlíko.

7. Hudební nástroje. Ukulele jsem už radši přestala vyndávat, protože se k němu Bětka chová dost predátorsky. Foukací harmonika rozebere jakýkoliv splín a ještě supluje většinu kousátek. O klávesách nemluvě. Už jsme doma zvažovali možnost, zda nezačít DJ Běťu pronajímat třeba na svatby. Část kapel, které jsme za život slyšeli, by přehrála levou zadní.

8. Nádobí. Jakékoliv. Lžičky, talířky, mističky. Všechno je zde od toho, aby se s tím bušilo, mávalo, hryzalo, koulelo. Pokud se dá navíc poházet okolo i nějaké jídlo, je to příjemný bonus.

9. Dveře. Možná byste nevěřili, jak dlouho miminko vydrží ležet nebo klečet u dveří a bouchat s nimi o zeď, zavírat, otevírat a hrozně se radovat, když to udělá nějakou pěknou ránu. Nechat vymalovat musíme jednou podle smlouvy tak jako tak.

10. Moje kosmetická taštička. Zavřená, pochopitelně. Je průhledná, lehká, omyvatelná a dle frekvence olizování a okusování nejspíš má nejspíš i báječnou chuť a s nebývalé masážní vlastnosti.

Tento seznam samozřejmě není konečný. Z dalších věcí, které Bětku spolehlivě zaujmou, jsou víčko od jogurtu ve skle, knížka (jakákoliv, ideálně omyvatelná, ale nejvíc jde zatím po Mezinárodních obchodních operacích), Davidovy brýle, moje vlasy, hadice od sprchy, použitá plína, pokud ji zavčas neuklidím, papírový ananas, jenž nám (stále ještě) visí na kuchyňském stropě (a vzhledem k Bětiným destrukčním schopnostem už nejspíš dlouho nebude), přezky od mého batohu…

… s hračkami si sice dokáže hezky pohrát též. Pak ale člověk mezi nimi na chvilku zapomene kuchyňskou utěrku a Bětka ji hned opracovává. Takže bychom to zkrátka zvládli i bez nich a současné množství je naprosto dostačující. Každý den stejně vytahujeme nanejvýš pět z nich (důvody, viz článek, na který odkazuji), některé jsou přitom oblíbenější, takže není šance je všechny protočit.

Spíš to vidím tak, že brzy budeme poptávat nový ananas na lustr, prázdné lahve na hraní, protože balenou vodu sami téměř nekupujeme. Případně struny na ukulele.

Nějaké další tipy, čím uvést minidítě do extáze?

Foto: Karolína Cermanová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s