Everyday life

Hledá se židlička, ze které mimino nezdrhne

Mám v mobilu a hlavě spoustu jiných textů, ale tento si u mě objednal muž. Tak ho tu máte přednostně – článek pro všechny rodiče malých dětí.

Týká se dětských židliček. Těch v restauracích, kavárnách a dalších občerstvovnách.

Za pět měsíců, co B umí sedět, jsme podobných podniků společně prošli vážně spoustu. Protože rádi vyrážíme ven, rádi jíme a zastáváme názor, že i s dítětem se má a dá normálně žít. V Praze, různě po ČR, v Portugalsku…

Prakticky nikde nebyl s miminkem problém (a některé podniky se označují dokonce jako children friendly). Ten většinou nastane až ve chvíli, kdy dojde na to dítě usadit. Ne, že by neměli dětskou židli, často disponují i více kusy. Tyto židle ale skoro nikdy nemají potřebné popruhy, takže jsou totálně k ničemu – minimálně u našeho ročního draka.

Jakmile totiž B zjistí, že ji v židli nic neomezuje v pohybu, začne se v ní stavět. Zkouší se dostat ven. Lézt na „podnos“, který je součástí židle. Takže v lepším případě ji jednou rukou držím, druhou se nepříliš kulturně stravuji (nebo krmím), do toho hlídám, aby se B nenatahovala po našich porcích, nepatlala svoje jídlo a nesnažila se shodit veškerý obsah stolu včetně nápojů a ubrusu. V horším se naštve, že ji omezujeme v pohybu, tak začne navíc různě nahlas kňourat.

Jednoduše, židlička bez popruhů = žádná židlička.

Nejde přitom o to, že by na trhu existovala tak velká nabídka bezpopruhových výrobků. Minimálně půlka restaurací má klasickou ikeáckou židli jako my doma nebo nějakou její obdobu, kde se zví velké otvory na popruhy – a ty prostě a jednoduše chybí.

Asi je fakt hrozně složité je tam namontovat.

(jen pro doplnění, s popruhy jako takovými nemá B žádný problém. Doma v té židli sedí klidně třikrát denně, často tam chvíli vydrží i po jídle – s něčím si hraje a kouká, jak třeba uklízím kuchyň. Žádné pokusy vykroutit se. Pokud chce pochovat nebo ven, začne ke mně natahovat ruce. A to spíš výjimečně, když je hodně unavená nebo jí rostou zuby a je nosící a tulící i jinak)

Zatímco v židličce bez popruhů jen tak sedět nevydrží.

Jak to tedy děláme?

Než nám donesou jídlo, tak si hrajem s B na zemi, ukazujeme jí podnik, chováme ji. Pak putuje do židličky, já začnu krmit a David jíst, protože si na rozdíl ode mě potrpí na to, aby jídlo bylo teplé, a taky jí rychleji. B vydrží v židli bez pásů většinou tak pět minut, než je najedená, toužící po další zábavě a než zmerčí možnost pohybu.

Pak ji držím v náručí a dál krmím. Nebo se s ní hraju. Nebo s ní vyrazím na obchůzku po podniku. David zatím buď dojí nebo převezme B (když je to nějaké „náročnější“ jídlo typu ryby), chová on, případně s ní někde chvíli chodí, já začnu jíst a dál se různě střídáme.

Když jsem někde s B náhodou jen já sama (méně časté), nechávám si ji v manduce, ve které ji umím i nakrmit. Nebo minimálně do chvíle, než si naporcuji jídlo tak, aby šlo sníst jen vidličkou a v druhé mohla být B.

Toto se samozřejmě dá využít, i když jsme někde všichni tři. Obecně ale B raději vyndávám, protože před jídlem a někdy i po něm podnikáme většinou různé pochůzky, procházky, výlety… Tak aby B v nosítku nebyla úplně pořád.

Už jsme na náš režim „jíst na etapy“ docela zvyklí a od toho chodit do restaurací nás neodradil.

Když teď někam vyrážíme, tak spíš dopředu počítáme s tím, že to bude takto. Že židle bude naprd a z minimálně hodinové návštěvy ji využijeme tak na 5-10 minut. Jíst jednou rukou už umím (stejně tak jíst s dítětem v nosítku bez toho, aby mělo jídlo ve vlasech) a systém v tom, jak se najíst a bavit B střídavě, máme taky docela propracovaný.

Stejně nás ale pravidelně, spíš z principu vytočí, když se někdo prsí, že dětskou židličku, jasně, že máme… a pak to dopadne jako skoro vždy.

A když náhodou někde narazíme na židli s popruhem, věřte, že z toho máme druhé Vánoce.

Považujete to ještě někdo za nešvar, nebo jsme jediní?

A pomůžete nám případně doplnit mapu podniků s použitelnými židličkami? V Praze i jinde.

Za nás jsou to zatím přesně dvě místa: Fosil na Zlíchově a Beef House u Florence.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s